Повернутися до звичайного режиму

Проблемна тема ПМК:

"Забезпечення оптимальних умов для різнобічного мовленнєвого розвитку кожного учня, урахування його індивідуальних особливостей, пізнавальних потреб, інтересів, прагнень, заохочень"

/Files/images/kafedri/Ped_6.jpg

Video

2016 рік проголошено роком Лесі Українки

Учні ЗОШ № 2 долучилися до загальноміських заходів, присвячених 145 річниці від дня народження славетної поетеси: взяли участь в інтелектуальній грі серед 9-11 класів «Що? Де? Коли?» (ІІІ місце), що пройшла в гімназії;були присутні на покладанні квітів до пам’ятника Лесі Українці;

стали активними учасниками обласного конкурсу читців-декламаторів творів Лесі Українки та міського конкурсу юних поетів «У подарунок Лесі».До цієї знаменної дати було приурочено книжково-ілюстративну виставку «Де тії струни, де голос потужний, де теє слово крилате…», яку підготувала бібліотекар Т. В. Романюк.Учні п’ятих класів відвідали Літературно-меморіальний музей Лесі Українки. Вони пройнялися тогочасною атмосферою, зокрема їх зацікавила дитяча кімната Лариси Петрівни, де представлені особисті речі письменниці.На паралелі 3-х класів пройшла відкрита виховна година до дня народження Лесі Українки. Учителі Савчина І. В. та Мойсук Н. О. розповіли учням про життєвий та творчий шлях нашої славетної землячки. Діти оживили твори Лесі Українки «Біда навчить» та «Лілея». Особливо захоплюючою була вікторина. Учні активно обговорювали питання в командах і поглибили свої знання про поетесу.Маленькі першокласники на виховній годині з ентузіазмом ознайомилися із творами видатної поетеси. Учні декламували вірші, самостійно готувалися до конкурсу «Назвіть твір», долучилися до конкурсу малюнків до творів Лесі Українки, жваво обговорили мультфільм за казкою «Біда навчить».Пізнавальну вікторину «Лесиними стежками» провела С. С. Степаницька, учитель української мови та літератури. Із захопленням за звання найкращого знавця життєвого і творчого шляху родини Косачів змагалися команди 7-х класів. Перемогу здобула команда 7-Б класу.25 лютого учителями-філологами та бібліотекарем була проведена літературно-музична композиція «Благаю вас, пісні, мої пісні крилаті, мов іскорки летіть…».

Під час загальношкільного заходу лунали пісні на слова Лесі Українки, діти декламували твори поетеси. Кожен поринув ужиттєвий і творчий вир славетної землячки.Уривок із «Лісової пісні» відволік від буденщини. Глядачі ніби перенеслися в ліс, де живуть міфічні істоти, зі своїм світоглядом, переконаннями.Наприкінці заходу Л. Гарбовська, директор школи, закликала учнів бути гордими, що вони звягельчани, адже тут, на берегах Случі, народилася і провела своє дитинство Лариса Косач — відома світові як Леся Українка.Хай горить і не згасає вогник любові та шани до нашої славетної землячки.

Краща мова єднання – українська!

Уже традиційно в перші тижні листопада в нашій школі проходить тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це конкурси і турніри в 5-9 класах, відкриті виховні години, концертна програма за участі учнів 10 класу в садибі-музеї Косачів 9 листопада, виставка мовно-літературних кросвордів, конкурс «Ми – поети» на кращий власний поетичний твір про мову, спеціальні майстер-класи хвилин грамотності «Так буде українською».

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Олесь Гончар писав, що «доля нашої мови залежить від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній».

Метою всіх проведених заходів було:

· донести до учнів красу і багатство української мови;

· формувати відчуття краси рідної мови;

· розвивати творчі та мовленнєві здібності учнів;

· виховувати любов до рідної мови та розуміння її необхідності для нашого життя.

Розпочався тиждень 3 листопада конкурсно-розважальною програмою «Шануймо рідне слово» серед учнів 6, 7 класів, який підготувала і провела Степаницька С. С. Девізом програми були слова: «Хто знає, любить рідну мову, тому вона всміхається. Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою». Командам запам’ятався цікавий конкурс «З історії слова», де учні вгадували слово-предмет, сховане в чорному ящику. Захоплюючим виявився конкурс «Показуха», де гравці виявляли акторські здібності, щоб показати фразеологізм. Знання фольклору в конкурсі «Закінчи прислів’я» є яскравим показником національної пам’яті. Конкурс «Туристи» нагадав усім про відпочинок, але з допомогою прислівників команди підготували і розважальну частину програми вірші про мову, гуморески. А пісня Лесі Горової, яку вивчили учні, додала всім чудових емоцій. Юні друзі мови відкрили для себе мудрість, щедрість, багатство та гумор нашого талановитого народу.

5 листопада відбулися відкриті виховні години у 6-их та 8-их класах.

Теплими та щирими словами про рідну мову розпочала свій захід класний керівник 6-А класу Рожок Ірина Леондівна.

Як море починається з річки, так українське слово з писемності. У ході свята учні переглянули короткометражний фільм про життя Нестора Літописця, лунали пісні про українську мову. «Молитва про мову» Катерини Мотрич додала духовного єднання. Піднесенню патріотичного духу сучасних школярів сприяли відомості про надбання історичного минулого українського слова, періодів становлення розвитку української мови і власне виховання шанобливого ставлення до рідного слова.

Україна – на всіх єдина,

Неба синь, золоті поля…

Щастя й долі тобі, Вкраїно!

Наша спільна, свята земля.

Заключним акордом прозвучали слова-побажання рідній Україні. Почуття єднання, патріотизму, любові до рідного народу і слова, закладені ще славними вільнолюбними предками, є свідченням ціннісного ставлення до рідної своєї України.

Про магічну силу слова та значення його в житті кожної людини дізналися учні 8-их класів на відкритій виховній годині, яку провела Бойко О. М.

Інтелектуальна гра «Найрозумніший» серед учнів 9 класів була проведена 6 листопада учителем Сукач Н. В.

Як і годиться, усе було по-справжньому: дві команди, компетентне журі в складі вчителя Степаницької С. С. та учениць 10 класу Барановської Ірини та Усачової Яни, ну і, звичайно, оригінальні завдання, щоб більше було азарту.

Коротенька прелюдія: вступне слово, умови змагання та його особливості, представлення журі, а далі – боротьба…

Представлення команд, цікаві завдання надихали учасників. Обидві команди добре проявили себе в конкурсі «Естафета», який пройшов у формі бліцу. Творчий конкурс показав, що учні здатні відчувати красу рідної мови, римувати поезію. Реквізити і акторські здібності команд у конкурсі «Домашнє завдання» вразили членів журі. Належна підготовка в конкурсі капітанів додала балів командам. Зрештою команда «Україна» учнів 9-Б класу перемогла команду «Мрія» з рахунком 56 – 54.

У підсумку всі були задоволені і з піднесеним настроєм. Гра була пізнавальною, веселою, учням сподобалось, а це головне.

«Мова моя калинова» - турнір знавців української мови 6 листопада був проведений серед учнів 5 класів учителями Рожок І. Л. та Шльонською С. М. Учасники турніру змогли показати рівень своєї обізнаності не лише в галузі української мови та літератури, а й виявити кмітливість, дотепність, уміння віршувати.

Конкурс авторського вірша про українську мову засвідчив творчий потенціал учнів нашої школи.

Образне слово плюс талант є свідченням нових поетичних злетів.

Нагороджені за І місце учениці 9-Б класу Богдана Гордійчук і Марія Тарасенко,

ІІ місце посіли роботи Лянгуса Володимира (11Б), Зіньковської Вікторії (8А).

Бізяєв Олександр (7А) посів ІІІ місце.

Серед кращих були відзначені кросворди учнів Кравчука Є., Толчинського М., Кучми В., Кужелюк А., Кононець Д., Якіної Т., Блажейко А.

У рамках закриття відбулася й церемонія нагородження переможців різних конкурсів, змагань. Ними стали учні майже з усіх класів, кожен з яких так чи інакше долучилися до проведення заходів, які спрямовані на підтримку рідної мови, її вивчення і розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси, багатства, довершеності. Ці заходи гуртують усіх учителів і учнів школи на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові.

___________________________________________________________________________________________________________________________

«Марш миру» у Новограді-Волинському

З кожним роком події Другої світової війни все більше віддаляються від нас у часі. Багато подій стирається з пам’яті, але згадки про воєнні роки, що передаються з покоління в покоління, не забудуться ніколи. Кожен повинен знати історію Батьківщини, рідного краю, вічно нести у своїх серцях пам’ять про Перемогу. Аби привернути увагу до проблем ветеранів та ознайомити учнів шкіл Новограда-Волинського з пам’ятками історії війни Палац дітей та молоді з 2010 року проводить акцію «Марш миру». На екскурсіях школярі покладають квіти переможцям, вшановують пам’ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання.

/Files/images/DSC03631.JPG

Учні 5-А також долучилися до акції та відвідали пам’ятки Другої світової війни. Екскурсію проводила Олена Євгеніївна Костюк, керівник гуртка «Школа лідера» Палацу дітей та молоді.

/Files/images/DSC03625.JPG

___________________________________________________________________________________________________________

Звіт

про проведену роботу в Новоград-Волинській ЗОШ №2

щодо відзначення 120 річниці

від дня народження Максима Рильського

З метою вшанування пам’яті нашого земляка Максима Рильського в Новоград-Волинській ЗОШ № 2 з 19.03 по 09.04.2015 року були проведені тематичні заходи, присвячені 120-й річниці від дня народження М.Т. Рильського, у яких взяли участь учні 1-11 класів.

У шкільній бібліотеці діє тематична виставка літератури «Максим Рильський і Житомирщина».

9 квітня у святковій атмосфері пройшов шкільний конкурс читців-декламаторів «Троянди й виноград», у якому взяли участь учні 1-11класів.

У ході наукової конференції, яка пройшла 8 квітня, учні мали змогу переглянути телепередачу Леоніда Харшана «Як на духу» про невідомі факти із життя Максима Рильського. Школярі 10-х та 11 класів читали проникливо поезію митця, розповідали цікаву інформацію про життєвий та творчий шлях поета. Маловідомим фактом із біографії Максима Рильського та Остапа Вишні поділилася з присутніми Л. Г. Гарбовська, яка намагалася створити атмосферу свята від початку і до кінця конференції.

С.С. Степаницька з учнями 6 класу провела усний журнал «У слові рідному велика сила є, що розбива граніт і золото кує».

Мандруючи сторінками журналу, учні ознайомились з життєвим шляхом відомого земляка М.Т. Рильського. Шестикласники декламували напам’ять поезії, вірш «За мир у всьому світі» найбільше вразив, бо тема є актуальною і на сьогодні. Яскраві зразки пейзажної лірики сподобались усім школярам.

/Files/images/DSC_0012 (1).JPG

/Files/images/DSC_0022.JPG

/Files/images/DSC_0026.JPG

/Files/images/DSC_0031.JPG

/Files/images/DSC_0036.JPG

/Files/images/DSC_0048.JPG

/Files/images/IMG_20150410_130315.jpg




Майстер-клас вчителів ПМК філологічного циклу/Files/images/cooltext874125843.png



Міський семінар-практикум вчителів української мови та літератури з теми: "Веб-квест на уроках української мови та літератури як засіб активізації навчальної діяльності учнів"

/Files/images/tijden/Изображение 091.jpg




Я – Українка і цим пишаюсь!

Коли лелека повернувся навесні,
Коли калина одягнулася у біле,
Коли хрущі гудуть, сади цвітуть рясні,
І навкруги таке все рідне, серцю миле…

Ти прокидаєшся – і пахне свіжий хліб,
І мамин борщ, як намальований, парує,
І ти най-най-найщасливіший на землі…
І ти співаєш – ну і що, хай кожен чує!

Найкраща мама, кращий тато – це мої,
Найкраще місто – те, в якому я зростаю,
І ця земля, де так співають солов’ї,
Найкраща в світі, я про це напевно знаю.

Блакитно-жовта чи небесно-золота,
Дощем умита, а чи скроплена сльозами,
Літами мудра чи наївна і проста,
Великодушна і побита батогами…

Якби могла ти теж у вирій полетіть,
Вслід за лелеками, туди, де вічне літо,
Туди, де тільки лиш небесний грім гримить,
Туди, де жити…

Я – Українка! Ми здолаємо усе,
На крилах пір’я неодмінно відростає!
І новий день обов’язково принесе
Яскраве сонце і майбутнє небокрає!

/Files/images/klas_roku/1.JPG

Яцук Сергій Анатолійович та Марина Сергіївна (учениця 7-А класу)


ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

Слава Лесі Українки вічно з нами буде


заходидо 144 річниці з дня народження Лесі Українки

З нагоди 144 річниці з дня народження Лесі Українки в загальноосвітній школі №2 було проведено ряд заходів, які вкотре засвідчили любов і шану учнів та вчителів до видатної землячки.
Класні керівники провели виховні години «Стежками Лесі Українки», на яких учні мали змогу переглянути відеопрезентації, виступити із повідомленнями, прочитати напам’ять поезії.
Бібліотекар школи Н. М. Гарбовська презентувала книжкову виставку «Слава Лесі Українки вічно з нами буде». Усі охочі мали змогу ознайомитися з багатим доробком письменниці.
У шкільній бібліотеці пройшов традиційний конкурс читців-декламаторів «А слово долине через віки», у якому взяли участь 53 учні. Вендер Софія, учениця 11 класу, була учасницею обласного конкурсу читців-декламаторів.

/Files/images/DSC_0257 (1).JPG

/Files/images/DSC_0286.JPG


Учні 5-А класу під керівництвом І. Л. Рожок підготували інсценізацію казки Лесі Українки «Біда навчить».

/Files/images/DSC03335.JPG


Відкритий захід «Хотіла б я піснею стати…» провели класні керівники 7-х класів О.М. Бойко та Л. І. Колосович. У ньому було поєднано декламаторське читання поезій Лесі Українки під музичний супровід відомих класиків: М. Лисенка, Л.Бетховена, П.Чайковського, використано театралізовані сцени із драми-феєрії «Лісова пісня».

/Files/images/DSC_0342.JPG

Учителі-філологи упорядкували та видали збірку учнівських творів «І творчості прекрасна мить», у яку увійшли твори, присвячені славетній землячці. Кращі поетичні та прозові надбання учнів були подані на міський конкурс «До Лесі наша думка лине».

Тиждень завершився лінійкою, де було підведено підсумки, а також нагороджено переможців і активних учасників. Щиро раділи за тих учнів, які здобули перемогу в міському конкурсі учнівських творів «До Лесі наша думка лине» (I місце – Бойко Крістіна (5-Б), Швед Юлія (9-Б), Гудзь Дарина (11); II місце – Бізяєв Олександр (6-А), Мухаровська Ірина (9-Б), Полякова Олена (11)).

/Files/images/DSC_0255.JPG

/Files/images/DSC_0260.JPG

____________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________

"А слово долине через віки"

Звіт про проведену роботу в Новоград-Волинській ЗОШ №2 щодо відзначення 201-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря вНовоград-Волинській ЗОШ № 2з 02.03 по 09.03.2015 рокубули проведені тематичні заходи, присвячені відзначенню201 річницівіддня народження Т.Г. Шевченка,уякому брали участь учні 1 – 11 класів. Метою проведення тижня було поглибити знання учнів про життєпис сина українського народу –Т. Г. Шевченка; спираючись на слово, домагатися розвитку не тільки інтелекту, а й душі; спонукати учнів до власної творчості; виховувати любов і повагу до спадщини, яку нам залишив поет, традицій нашого народу, бути справжнім патріотом України.У шкільній бібліотеці було оформлено тематичну виставку літератури, фотодокументів про відомого письменника, художника, мислителя Т. Г. Шевченка на тему «Великий син великого народу», щоб допомогти учням повніше осмислити творчість великого Кобзаря, викликати бажання глибше збагнути велич українського генія.4 березня у святковій атмосфері пройшов традиційний шкільний конкурс читців-декламаторів «А слово долине через віки», у якому взяли участь 46 учнів. Кращі читці декламували твори на міському конкурсі. Приємно відзначити, що учень 11 класу Богдан Криволапчук посів III місце (учитель І. Л. Рожок).

/Files/images/P3043538.JPG

/Files/images/P3043541.JPG

/Files/images/P3043557.JPG

/Files/images/P3043563.JPG

/Files/images/P3043579.JPG

/Files/images/P3043589.JPG

/Files/images/P3043591.JPG

У рамках тижня учителем Сукач Н.В. було проведено літературне читання на тему «Сатиричні переспіви на твори Т. Г. Шевченка. Байки». До участі в конкурсі долучилися дев’ятикласники, які стали співавторами укладеної збірки. Учасники мали змогу продекламувати власні переспіви та висловити свою точку на творчість Кобзаря, актуальність його поезій; розповісти, як саме вірші Т.Шевченка сприяють їх творчому становленню, як сподвигають на написання власних поетичних доробок.Відкритий захід «Доторкнутись до вічного – збагатитися духовно» провела в 5-А класі І. Л. Рожок.Учні пригадали життєвий шлях великого Кобзаря, дізналися про літературну спадщину.Розповіді супроводжувались переглядом презентації. А також діти інсценізували, декламували вірші, а на завершення заходу п’ятикласники виконали акапело твір митця «Реве та стогне Дніпр широкий».

/Files/images/P3043606.JPG Активно долучилися до проведення тижня учні початкової ланки, які створили цілу галерею малюнків-ілюстрацій до творів Т. Г. Шевченка.Тиждень завершився лінійкою, де було підведено підсумки, а також нагороджено переможців та активних учасників.

Кiлькiсть переглядiв: 2967

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.